Ana Menü
DOĞAL BİTKİLER
LAVANTA ÜRÜNLERİ
BİTKİSEL ÇAYLAR
ARDIÇ BİTKİSİ ÜRÜNLERİ
BİTKİSEL YAĞLAR
BİTKİSEL SABUNLAR
TIBBİ SÜLÜK
BİTKİ SULARI
ÇAKŞIR BİTKİSİ ÜRÜNLERİ
EPİMEDİUM ÜRÜNLERİ
KUDRET NARI ÜRÜNLERİ
HİMALAYA TUZU
KIRMIZI REİSHİ MANTARI
CİVANPERÇEMİ ÜRÜNLERİ
KAYNAR-LOHUSA ŞERBETİ
KANTARON ÜRÜNLERİ
ARICILIK ÜRÜNLERİ
GOJİ BERRY ÜRÜNLERİ
ALOE VERA ÜRÜNLERİ
BAHARATLAR
KEFİR MAYASI
GECE KIZI ÇAYI
Sipariş Takibi
Sipariş Takip Bilgileri
Bilmeniz Gerekenler
Kargo Teslimat Şartları
Sipariş Takibi
Gizlilik ve Güvenlik
Satış Sözleşmesi
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
       HİMALAYA TUZU 3 KG
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HİMALAYA TUZU 3 KG

Piyasa Fiyatı : 55.00 TL
Bizdeki Fiyat : 50 TL
KDV Dahil Fiyat : 50.00 TL
Ürün Kodu : 123D9BB359A
Yükleniyor...

HİMALAYA KRİSTAL TUZ

Saf su elektriği iletmez; tuzlu su ise vücûtdaki elektriğin üretilmesinden ve iletilmesinden sorumludur. Hücrenin içi ile dışı arasındaki farklı tuz konsantrasyonundan oluşan ozmotik basınç farkı ile de madde alışverişi sağlanır. Vücûda bağlanan serum veya göz-burun damlaları vb. gibi dışarıdan dahil edilen sıvıların konsantrasyonları izotonik denilen vücût hücre sıvısı konsantrasyonuna uygun olmalıdır. Hatta, içilen suyun bile saf su olmaması gerekir. Çünkü saf su, vücûtdaki mineralleri çözüp uzaklaştırarak vücûdu güçsüz ve zafiyet halinde bırakır. Benzer şekilde, rafine edilmiş, içindeki doğanın malı ve vücûdun ihtiyacı olan minerallerden arındırılmış sofra(!)-sanayi tuzu, sözde saf tuz, vücût için çok faydalı değildir; kurumanın başlıca sebeplerinden biridir.

Bu bakımdan, 250 milyon yıl önce, yer kabuğunun tektonik hareketleri ile, iç denizlerin kuruyarak yüksek basınç altında sıkışıp yoğunlaşması ile kristallenmiş, içinde doğal minerallerin kolloidal biçimde dağılımı ile zenginleşmiş Himalaya kristal tuzu, vücût için en ideal tuzdur. Kaya ve deniz tuzu ile kristal tuz arasındaki fark, aynı karbon atomlarından yapılmış olmasına rağmen, yüksek basınç ve sıcaklıkta kristallenmiş olmasından dolayı elmas ile bu özelliklerden yoksun şekilde oluşan linyit (kömür) arasındaki farka benzer.

Himalaya kristal tuzu insan sağlığı için neden önemlidir?

Dünyada yaşamı su ve tuza borçluyuz. Su ve tuzun kalitesi de insan sağlığını çok derinden etkiler. Eğer biz, sağlıklı yaşamak istiyorsak, su ve tuzu gerektiği miktarlarda ve kalitede almak zorundayız. Bugün ne içtiğimiz suyun ne de yediğimiz tuzun kalitesi hakkında bir bilgimiz yoktur. Oysa su ve tuz insanoğlunun en önemli, vazgeçilmez ve hiçbir maddeyle degiştirilemez bir besin kaynağıdır. İnsan su ve tuzu gerekli miktarlarda ve kalitede almadığı zaman, yaşlanmayı hızlandırarak metabolizma bozukluklarına sebep olur. Bugün dünyayı saran ve çağın hastalıkları olarak adlandırılan, yüksek tansiyon, astım, kanser ve diğer nice hastalıkların sebeblerinden biri yaşamın vazgeçilmez bu iki maddesinin gerekli miktarkarda ve kalitede alınmayışıdır. Yapılan en son bilimsel araştırmalara göre, insan sağlığı için en kaliteli tuzun Himalaya kristal tuzu olduğunu göstermiştir.

Sepetim
Sepetinizde şu anda herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Fırsat Ürünleri

Döviz Kurları
EUR = TL
USD = TL
Haber Listesi
Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Ana Sayfa | İndirimdekiler | Yeni Eklenenler | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Satış Sözleşmesi | Sipariş Takibi

Copyright © 2010 YÜCE BİTKİSEL ÜRÜNLER TOPTAN PERAKENDE

Bu site Adana Web Tasarim sistemi kullanmaktadır.